Emos Sferos

pomėgiai, fotografija, kitos mintys ir pastebėjimai

Siuvimui siuvimo mašina reikalingos priemonės/reikmenys 2017/09/27

Kai apie siuvimą tik svajojau, nieko nežinojau apie tam reikalingas priemones, palaipsniui, lankant siuvimo pamokas ir praktikuojantis, tapo daug aiškiau. Tad dalinuosi tais daiktasi, kuriuos naudoju aš 🙂

siuvimo_priemones

Svarbiausia, žinoma, (neskaitant siuvimo mašinos) yra medžiaga iš kurios siūsite bei siūlai.
Man arčiausiai yra siuvimo reikmenų parduotuvė (Kaunas) Garmus, tad ten dažniausiai perku. Taip pat iš Fb puslapio Siūlai Siūliukai, tik ten retai kada jų būna, tačiau kaina labai gera ir siūlų kokybė nepriekaištinga.
Nuotraukoje esanti medžiaga  pirkta parduotuvėje Miško pasaka, kitos Kaune esančios parduotuvės bei internetinių audinių parduotuvių adresai yra kituose mano įrašuose.

Žirklės. Nuotraukoje yra trys, vienas naudoju medžiagos kirpimui (nuotraukoje raudonai pilkos iš Garmus), kitas plėvelės bei mažiausias siūlam nukirpti. Yra specialios žirklės siūlų nukirpimui, aš naudoju paprastas iš siuvimo rinkinio pirkto Lidle. O dideles dvi naudoju tam, kad tik medžiagai skirtos būtų visad kuo aštresnės ir nediltų karpant plėveles.

Adata ir adatėlės (smeigtukai). Su adata ir siūlu daigstau tas vietas, kurios noriu, kad būtų stabilios siūnant (pvz., kai turi sutapti du sujungiami audiniai, siūlės, kurios itin matyti), taip pat prieš matuojantis drabužį, jei nesu tikra dėl jo dydžio. Adatėlėmis susmeigiami visi drabužiai, kuriuos siūnu, dar būna segtukai, juos naudoju, kai reikia nedaug bet stabiliai susegti ir norint nesusibadyti rankų. Tačiau jų daug naudoti nepatogu, nes nusveria medžiagą. Nuotraukoje trumpesnį smeigtukai, naudoju ilgesnius, tačiau šiuo metu jie visi susmeigti siuvamuose projektuose 🙂 Adatėlės patogiausios stiklo galūnėle, saugu lyginti, nes neišsilydys.

Ardiklis. Susidaigstymui ir visoms nesėkmingoms siūlėms ardyti 🙂

Muiliukas ir/ar kreidelė. Įprastai naudoju mažus likusius po rankų plovimo muiliukus. Tačiau jų būna pirkti, raudona kreidelė man reikalinga, kai žymiuosi ant šviesių audinių, kuomet baltos linijos nematyti. Pastaruoju metu kerpu prisisegusi iškarpą ir iš akies pridėjusi atstumą užlaidoms (taip greičiau).

Metras. Naudoju retai, dažniausiai pasimatuoti kiek reikia Rib medžiagos rankogaliams ir kaklui. Visa kita būna išmatuota iškarpose 🙂

Iškarpų žurnalas. Vaikų ir moterų drabužiams siūti mano mėgstamiausias Ottobre.

Plėvelė iškarpoms. Skaidri (skirta šiltnamiams). Jų būna Senukuose, Ermitaže. Ji patvari, ilgaamžė, lengva prisegti prie audinio, viskas persimato, neplyšta kaip popierius. Jos būna skirtingų storių, iškarpoms geros nuo 120-200 mikronų storio. Kuo storesnė, tuo mažiau lamdosi, tačiau užima daugiau vietos sandėliuojant 🙂 Ant iškarpų visad pasižymių dydį, žurnalo ir modelio numerį.

Papildomos ritelės / ritelių siuvimo mašinai dėžutė. Siunčiausi iš Kinijos, kainavo 1.7 Eur.

Dviguba adata. Siuvant trikotažą ir neturint plokščiasiūlės siuvimo mašinos gražiam kraštų palenkimui naudoju dvigubą adatą, siūlė būna dviguba (dvi nusiūtos siūlės gerojoje pusėje ir zigzagu kitoje) ir tampri.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s